Monday, 24 April 2017
Chronology of Exchanged Visits Print E-mail

Recent visits

8-9 февруари 2010 г.
Посещение на министър-председателя Бойко Борисов и водена от него делегация в Лондон

18-19 ноември 2010г.
Министър Николай Младенов взе участие в кръгла маса в лондонския университет LSE

30 януари – 2 февруари 2011г.
Посещение на министър Томислав Дончев в Обединеното кралство

9-10 март 2011г.
Среща на министър Сергей Игнатов с българските училища в Обединеното кралство и Република Ирландия


8 март 2011г.
Заместник-министърът на отбраната Августина Цветкова участва в среща в Чатъм хаус


21 март 2011г.
Работно посещение на заместник министър-председателя и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов


29 март 2011г.
Участие на министър Николай Младенов в международната конференция, посветена на кризата в Либия.

1 декември 2011г.
Проведен инвестиционен форум с участието на министър Трайков

16-17 април 2012г.
Посещение на министъра на външните работи г-н Николай Младенов в Лондон

 

Other visits
To the UK


• Finance Minister Milen Velchev, May 2004
• Economy Minister Lydia Shouleva, June 2004
• Ministry of the Interior Secretary General Boyko Borisov, June 2004
• Foreign Minister Solomon Passy, July 2004
• Defence Minister Nikolay Svinarov, July 2004
• Foreign Minister Solomon Passy, November 2004
• Deputy Prime Minister Plamen Panayotov, March 2005
• Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs Ivailo Kalfin, September 2005
• Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs Ivailo Kalfin, February 2006
• Parliamentary delegation, March 2006
• President Georgi Purvanov, April 2006
• Deputy Minister of Finance Nahit Ziya, April 2006
• Director of the Financial Intelligence Agency Dr Vassil Kirov, April 2006
• Deputy Minister of Foreign Affairs Evgenia Koldanova, April 2006
• Minister of Finance Plamen Oresharski, May 2006
• Deputy Minister of Agriculture and Forestry Assoc. Prof. Dr. Stefan Iliev Yurukov, July 2006
• Mayor of Sofia Boiko Borissov, July 2006
• Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs Ivailo Kalfin, July 2006
• Minister for European Affairs Meglena Kuneva, October 2006
• Minister for Labour and Social Policy Emilia Maslarova, October 2006
• Prosecutor General Boris Velchev, November 2006
• Deputy Minister of Foreign Affairs Evgenia Koldanova, January 2007
• Minister of Economy and Energy Rumen Ovcharov, February 2007
• Prime Minister Sergei Stanishev, February 2007


To Bulgaria
• DWP Minster for the Disabled Maria Eagle, June 2004
• Lord Mayor of London, July 2004
• Home Office Minister Caroline Flint, March 2005
• Minister for Europe Douglas Alexander, February 2006
• Home Secretary Charles Clarke, April 2006
• Lord Bach, April 2006
• Foreign Office Minister Dr Kim Howells, May 2006
• Parliamentary Under Secretary for the Department of Constitutional Affairs Baroness Ashton, September 2006
• Under-Secretary of State for Immigration, Joan Ryan, December 2006
• Secretary of State for Education and Skills, Jim Knight, January 2007
• Deputy Prime Minister, John Prescott, January 2007
• Minister for Europe, Geoff Hoon, February 2007